Jako jedna z mála žen se dostala do světa, kterému dominují muži. Michaela Bauer působí jako členka představenstva ČSOB, zároveň ale jako šéfka přes inovace a data se svým týmem vytváří virtuální asistentku. Ta má postupně nahradit práci bankéřů, profese samotná ale podle Bauer jen tak nezmizí. „Stále tady bude část klientů, kteří upřednostňují osobní kontakt,“ tvrdí manažerka a dodává, že pro pracovníka za přepážkou bude AI znamenat zjednodušení v podobě nástrojů, které bude mít k ruce. Důležité je podle ní naučit technologie a umělou inteligenci používat především děti a mladou generaci tak, aby podpořila jejich tvůrčí schopnosti.

Se svým progresivním přístupem proto pomáhala Michaela Bauer i letos vybírat nejlepší české Inovátory roku. Bauer oceňuje, že mezi vybranou desítkou jsou také výrazné ženské osobnosti. „Ženy v Česku se moc nehrnou do řídících pozic, mají nižší sebevědomí. To je potřeba změnit,“ dodává Bauer s tím, že příležitostí je mnoho a výrazně pomáhají také start-upy.

banner Inovátoři 2023

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist