Zelené investice slibují vyšší výnos než ty klasické. Je to ale v současné době pravda? Válka na Ukrajině změnila pohled na ropný průmysl nebo jadernou energetiku, podobně teď investoři vykreslili otazník taky nad zbrojařstvím. Jak tedy zjistit, které akcie se dají olepit štítkem ESG? A existuje vůbec jasná metodika, podle které se taková značka uděluje?

Podle Radima Krejčího, šéfa investiční platformy Portu, je situace na akciovém trhu málo transparentní, sám by v tuto chvíli proto do zelených podílových fondů neinvestoval. Jak sám ale zároveň připouští, ještě před pár lety ho ani nenapadlo, že ekologické smýšlení bude investiční slepá ulička.

V novém díle podcastu Green Deal se tak dozvíte třeba i to, jestli zelená může peníze ochránit před inflací a zda se do ní vyplatí investovat i jinak než jen v dlouhodobém horizontu.

Nejnovější díl podcastu Green Deal i další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Green Deal summit