Digitalizujeme proto, že ostatní digitalizují také. Vláda ale podle mě neví, proč to dělá, a neumí výhody digitalizace komunikovat. Například elektronická občanka je skvělá věc, ale ví o ní tak čtvrt procenta obyvatel,“ říká v podcastu pro HN šéf IT holdingu Y Soft Václav Muchna. Nová vláda si podle něj musí nejdřív definovat, proč vlastně chce stát digitalizovat. Sám vidí v tomto procesu tři hlavní výhody – zvýšení uživatelského komfortu pro občany, automatizace celého procesu a úspora nákladů a také větší transparentnost úřadů. Aby toho bylo možné dosáhnout, musí ale politici určit priority a nastavit strategii, podle které budou postupovat.

Právě CEO globálního IT hráče Y Soft byl dalším hostem podcastu Digitální budoucnost. V rámci stejnojmenného projektu chtějí Hospodářské noviny ve spolupráci s Vodafone Business upozornit na potřebu digitalizace českých firem. S Václavem Muchnou jsme se věnovali těm nejzásadnějším tématům, která budou muset české firmy a státní instituce řešit v následujících letech.

Digitální budoucnost - banner

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist