Nějakou dobu to vypadalo na Finsko, nakonec se čtyřdenní pracovní týden uchytil na Islandu a možnost pracovat za stejné peníze jako při klasickém pracovním týdnu tam má, nebo už dokonce využívá skoro 90 procent pracující populace. Dovedete si něco takového představit v Česku?  

Za pár týdnů si už ale budete moct nakoupit novou, proekologickou virtuální měnu CO2IN. Stojí za ní Čech Jan Palaščák z energetické skupiny Amper, krytá je evropskými emisními povolenkami, a pokud se rozhodnete ji vyzkoušet, budete prý moct vymazat svoji uhlíkovou stopu a zatlačit na velké znečišťovatele, aby se sebou něco udělali. Protože jim budete zdražovat právě emisní povolenky.  

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.