Výrobce sanitární techniky Alca plast z Břeclavi pomáhá ostatním, i když mu kroupy poničily vlastní majetek. Že stát i velkým podnikům z oblastí postižených tornádem zaplatí za poškozený majetek nejvýše milion, považuje spolumajitel firmy František Fabičovic za výsměch. Podnikatelé jsou ale podle něj už zvyklí a vědí, že si nakonec musí pomoci sami.

Valná hromada ČEZ byla ve znamení management společnosti versus soukromí akcionáři, z nichž nejaktivnější je Michal Šnobr. Nová strategie ČEZ „Vize 2030“ o čisté energii je podle něj prázdné marketingové mávátko vedení společnosti, říká v podcastu.

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát do deseti minut, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.