Hnutí ANO první, koalice Spolu o necelé čtyři procentní body druhá. Pořadí na prvních dvou místech v evropských volbách koresponduje s předvolebními průzkumy a očekáváními analytiků. Hodně zajímavé to však začíná být na dalších pozicích. Dohromady pětinu hlasů získala dvě mimoparlamentní uskupení – Motoristé s Přísahou a Stačilo. Naopak pohořeli Piráti, kteří přišli o téměř 150 tisíc voličů a spadli na méně než polovinu procentního zisku z předchozích eurovoleb. Hodně překvapivých výsledků, ideální čas pozvat do studia Ranního brífinku politického komentátora Hospodářských novin Petra Honzejka a probrat s ním, co se to v Česku děje.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist