Je to věc, na kterou si můžete vsadit. Kdykoli začne veřejná debata o tom, jestli nějaké nádraží opravit, nebo zbourat a nahradit vydatnou porcí betonu a skla, bude ta debata výživná. A najdete skalní zastánce obou pólů: zachovat všechno a za každou cenu – nebo všechno staré a zpátečnické zbořit a nahradit tím, co se teď zdá pokrokové.

Před pár dny jsme se na to podívali ve speciální příloze Budoucnost železnice. Šéf Správy železnic Jiří Svoboda v ní zřejmě vůbec poprvé vytyčil jasná kritéria pro to, co zachovat a co ne. 

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist