Jak dostat českou ekonomiku z evropského průměru na špici? Nejen to budou v pondělí řešit špičky tuzemského byznysu na setkání reVize Česka, které pořádají Hospodářské noviny a Druhá ekonomická transformace. „Základním faktorem pro úspěch české ekonomiky je budování českých značek, českého kapitálu, které budou mít globální ambice,“ připomíná hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil, který je součástí týmu, jenž připravuje Index prosperity a finančního zdraví. Také díky jeho datům vznikají recepty, jak vytáhnout Česko na špici. „Společnost musí být otevřená vůči tomu, aby se lidé mohli díky vzdělávání dostat na vyšší pozice a probudit svoje talenty, také je ale potřeba lákat talenty ze zahraničí,“ dodává Navrátil v Ranním brífinku.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

reVize Česka 2024

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist