Průměrná úroková sazba u nových hypoték dál klesá – v březnu se dostala na 5,19 procenta, vyplývá ze srovnání Hypomonitoru, které zveřejňuje Česká bankovní asociace. Samozřejmě je to ještě hodně daleko od levných časů, kdy banky úročily hypotéky pod dvě procenta, na druhou stranu je to nejméně od léta 2022, navíc s výhledem na další pokles. Jak to vypadá na straně nabídky nemovitostí a hlavně jejich cen – na to v Ranním brífinku odpoví Aleš Vojíř, který má ve vydavatelství Economia na starosti datovou žurnalistiku a vizualizaci dat.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.