Pokud by se teď konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrálo by hnutí ANO. To je výsledek mnoha průzkumů z poslední doby. Ten aktuální od agentury Median je zajímavý tím, jak moc by Andrej Babiš ostatní porazil. A odpověď je jednoduchá: drtivě. Nůžky mezi ANO a vládními stranami se rozevírají. Konkrétní zmapování nálad ve společnosti ale nabízí mnohem víc. Odhaluje totiž prostor pro vznik nové politické strany. Podle komentátora Petra Honzejka by měla prosazovat inovace i euro. „Hodně by záleželo na názvu. Kdyby tady vzniklo po vzoru Slovenska něco jako Progresivní Česko, tak by to mohlo fungovat,“ říká v Ranním brífinku Honzejk.

V tomto podcastu držíme – až na výjimky – krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.