Tahle země není pro chudý. Češi jezdí kvůli vysokým cenám čím dál více nakupovat do sousedních zemí. Zejména do Polska, ale i do všech ostatních. A to včetně Německa. Potraviny, benzin, ale i nábytek nebo stavebniny tam vyjdou často o desítky procent levněji než u nás. A rostoucí nákupy v zahraničí dokazují i data z českých platebních karet. Co to vypovídá o našem trhu? A souvisí to nějak s celkovým stavem tuzemské ekonomiky? „Jeden z nástrojů, který by mohl spotřebitelům pomoci, je nejen srovnávač cen mezi českými řetězci, ale také mezi řetězci v zahraničí, především v Polsku. Překvapuje mě, že to ještě nikdo neudělal,“ říká v Ranním brífinku hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.
 
Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

 

 

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist