Meziroční inflace se v červnu dostala pod deset procent a zásluhy na tom si připisuje i vláda. „Více než rok jednáme, tlačíme na producenty, prodejce potravin, dodavatele a prodejce nafty, benzinu a dalších komodit, aby za ně občané neplatili více než v okolních zemích. Tento tlak se vyplácí,“ uvedl premiér Petr Fiala. Jeho výrok samozřejmě zkritizovala opozice, příliš pochopení pro něj v podcastu Ranní brífink nemá ani hlavní ekonom společnosti Deloitte David Marek.

„Přijde mi malinko nešťastné, že se současná vláda snaží používat podobné marketingové metody jako ta předchozí. To znamená medializovat každý úspěch, byť je přičinění vlády minimální. Naprosto největší zásluhu na tom, že se alespoň částečně daří krotit inflaci, má předchozí guvernér Jiří Rusnok, který razantně zvyšoval úrokové sazby,“ říká Marek.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.