Světové trhy se v pondělí probraly s těžkou kocovinou po divokém víkendu. Ve Spojených státech došlo v pátek k největšímu kolapsu banky od poslední finanční krize z roku 2008. Tamní úřady sáhly k výjimečnému kroku a už během obchodování na burze uzavřely Silicon Valley Bank. Už předtím padla kalifornská banka Silvergate a v neděli pak úřady zavřely Signature Bank. Krachy nevyhnutelně zasáhly akcie celého bankovního sektoru a poslaly globální finanční trhy do červených čísel. Negativní nálada dorazila i do Evropy, a tedy i do Česka. A i tady banky výrazně ztrácejí. Jak je situace vážná a čím se liší od celosvětové krize z roku 2008, na to v Ranním brífinku odpovídá expert Hospodářských novin na finanční trhy David Busta.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.