Tuzemské úřady jsou uprostřed revize českých vztahů s Ruskem. Vzájemné diplomatické kanály jsou aktuálně na bodu mrazu a udržují se jen ty nejnutnější. Je ale potřeba vidět i za horizont války. Na budoucí politice vůči Moskvě by se přitom měla shodnout celá Evropská unie. V Ranním brífinku to řekl hlavní analytik Hospodářských novin Martin Ehl. Česko v tom může podle něj hrát důležitou roli.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte jediný newsletter v Česku věnovaný unii Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska z Prahy a zpravodajka HN v Bruselu Kateřina Šafaříková.