Dobré jitro z Hospodářek, je pátek 25. listopadu, v neděli začíná advent a čeká nás poměrně teplý víkend. Říkám to hlavně kvůli zásobám zemního plynu, jehož jsme za poslední týden oproti dlouhodobému průměru uspořili v Česku zhruba 21 procent. Pojďme na další zprávy z byznysu, od mikrofonu Ranního brífinku vás zdraví Jaroslav Mašek.

Evropský soudní dvůr v úterý rozhodl, že se bude muset výrazně omezit přístup k informacím podle směrnice proti praní špinavých peněz a financování terorismu. V českých podmínkách to znamená, že může být omezen veřejný přístup do Evidence skutečných majitelů firem. Rozhodnutí přišel vysvětlit a okomentovat reportér HN Marek Pokorný, který se právní branži detailně věnuje.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.