Premiér Andrej Babiš vyrazil do boje proti drahým energiím. Vadí mu hlavně rostoucí cena emisních povolenek. V tom rozhodně není sám. Sám ale je v tom, že jako jediný z evropských politiků veřejně lobbuje i za svou vlastní peněženku – pro Agrofert jsou raketově rostoucí ceny povolenek velkou nepříjemností.

V Ranním brífinku se dozvíte, co konkrétně s tím chce Babiš dělat. A povíme vám také o analýze, která dokazuje, že pro Česko je v EU velkým spojencem Slovensko, ale rozhodně ne Polsko a Maďarsko. Mytická V4 je tak pro Česko důležitá hlavně na papíře.

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts