Dnes se otevírají restaurace, kluby i bazény. Nejvyšší správní soud totiž zrušil protipandemická opatření vlády. Důvody vysvětluje soudce Karel Šimka. Obavy z rychlého rozvolnění nemá. Po roce a čtvrt od začátku pandemie, kdy je část lidí proočkovaná, část promořená a existují nové léky, si podle něj můžeme dovolit větší otevřenost společnosti. „Pevně doufám, že se přes léto, kdo může, naočkuje a podzim prožijeme už podstatně lépe než ten minulý,“ říká soudce.

Letecká továrna Aero Vodochody zřejmě bude mít jiného investora, než se čekalo. Do hry zřejmě vstoupí maďarský aristokrat Kristóf Szalay-Bobrovniczky, říká analytik HN Martin Ehl.  

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát do deseti minut, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Související